Školní výlet – PERMONIUM
Na školní výlet jsme se letos vydali do Permonia. Permonium je zábavní park s příběhem, který se nachází v Oslavanech u Brna v areálu bývalého černouhelného dolu Kukla. Je zasazený do industriálního prostředí a nabízí adrenalinové i naučné aktivity pro děti.
Cesta autobusem proběhla velmi dobře, trvala jen krátce přes hodinu. V Permoniu jsme se rychle zorientovali, dostali jsme úkoly k plnění (jednodušší pro prvňáky a druháky, náročnější pro žáky 3., 4. a 5. třídy) a vydali jsme se do tunelů, bludišť a chodeb bývalého dolu obývaného už jen skřítky permoníky.
Úkoly se ukázaly být docela náročné, hlavně na horkém červnovém sluníčku. Než jsme se vrátili k batohům, trpěli jsme skutečně velkou žízní a horkem. Přesto někteří stateční zvládli úkoly dokončit a získali za svou práci medaili. Ostatní se odměnili zmrzlinou, ledovou tříští nebo jinými dobrotami v místním obchůdku.
Potom jsme se také vydali k místnímu jezírku, kde jsme si pořádně zařádili ve vodě. Protože jsme měli s sebou náhradní oblečení a někteří i plavky, mohli jsme si to opravdu užít. Pak už ale honem do suchého a na oběd. Po obědě jsme si ještě nakoupili suvenýry a potom už se vyráželo na cestu domů.
Tak zase příští rok! A kam? To se ještě uvidí!