Žáci 5. třídy navštívili Prahu
Žáci 5. třídy se vydali na školní výlet do hlavního města České republiky. Do Prahy jsme cestovali vlakem, který se nám velmi líbil. Cesta byla pohodlná a rychle ubíhala.
Ve vlaku jsme se vůbec nenudili. Hráli jsme různé hry, zpívali jsme a pouštěli si oblíbené písničky. Díky dobré náladě a zábavě nám cesta utekla velmi rychle.
Po příjezdu jsme navštívili mnoho známých pražských památek. Prohlédli jsme si Pražský hrad, odkud byl krásný výhled na město. Poté jsme se prošli po Karlově mostě a obdivovali jeho historické sochy.
Další zastávkou byl slavný Pražský orloj na Staroměstském náměstí. Velkým zážitkem byla také návštěva Petřína a zábavného Zrcadlové bludiště, kde jsme si užili spoustu legrace.
Navštívili jsme také známé Václavské náměstí, kde jsme viděli Sochu svatého Václava na koni. Během výletu jsme si také dali oběd v McDonald’s a vyzkoušeli jsme si jízdu pražským metrem. Pro některé z nás to byla vůbec první cesta metrem.
Také cesta zpět vlakem byla skvělá. Kluci měli své vlastní kupé a holky také. Všichni si cestu užívali, povídali si, smáli se a sdíleli své zážitky z výletu. Díky tomu nám i zpáteční cesta rychle utekla.
Přesto byl celý výlet poměrně náročný. Vyjížděli jsme ráno a domů a vrátili až v nočních hodinách. I když jsme byli unavení, stálo to za to a na krásné zážitky z Prahy budeme ještě dlouho vzpomínat.